Nacionalinė biblioteka - Lietuva

Šiame puslapyje jūs rasite išverstus EJP SOIL straipsnius ir dokumentus, taip pat nuorodas į atitinkamą literatūrą, veiklą ir įvykius.

Europos jungtinė programa EJP SOIL prasidėjo 2020 m. pradžioje ir joje dalyvauja 24 partneriai iš 24 Europos šalių. Programos tikslas  labiau pritaikyti tvarų dirvožemio naudojimą prie visuomenės interesų, prisitaikymą prie klimato pokyčių ir klimato kaitos poveikio mažinimą, tvarią žemės ūkio produkcijos gamybą, ekosistemų paslaugų teikimą ir dirvožemio atstatymą bei degradacijos prevenciją

National communication contact

Dr. Virginijus Feiza

Head of the Department Soil and Crop Management, Institute of Agriculture, LAMMC

Mob:+370-688-87249

virginijus.feiza@lammc.lt

https://www.lammc.lt/lt

Įvykiai Lietuvoje

„Aš siekiu pelno, o ne aukšto derlingumo“ - sako ūkininkas/ („My target is profit, but not a high yielding“ – a farmer says).

2021 m. sausio 27 d. vykusiame nuotoliniame seminare pristatyti 2020 metais užbaigti tyrimai, vykdant ilgalaikę LAMMC mokslo programą „Žemės ūkio ir miškų dirvožemių našumas ir tvarumas“. Iš viso pristatyti 9 darbai: agrochemijos, dirvų kalkinimo, žemės dirbimo tematikomis. Seminaras sulaukė didelio populiarumo. Jame dalyvavo per 200 klausytojų. Informacija apie vykusį renginį paskelbta žemdirbiams skirtame žurnale „Mano ūkis“ (https://www.manoukis.lt/naujienos/mokslas/ieskoma-budu-kaip-tausoti-ir-turtinti-dirvozemi).

https://www.lammc.lt/lt/zemes-ukio-bei-misku-dirvozemiu-nasumas-ir-tvarumas/3306.